Jak tego nie załatwimy, to praca idzie na marne.

Jak tego nie załatwimy, to praca idzie na marne.

Pozostałe strony:

Czy ciągłe katalogowanie stron wciąż Czy dodawanie do katalogów stron jest W jaki sposób będziemy mogli Jak znaleźć firmę z branży seo Agencje typu interaktywnego – co wypada Pozycjonujące rozwiązania w SEO – czy to element niezbędny? Czy naprawdę opłaca się pozycjonować witryny Jak dobrać dla siebie dobrej jakości Aktywność reklamowa i promocyjna – co stanowi Jakie parametry mogą uczynić Świeża kampania reklamowa Frugo Aktywność reklamowa oraz promocja Polecanie stworzenia dobrego PR eksperckim Co ma wpływ na sytuację, że można spokojnie Jakie właściwie działania usługowe Co stanowi warunek konieczny do tego Czy katalogowanie stron w sieci Web jest Czy nadal opłacalne jest to, by dołączać Jak odszukać pozycjonującą firmę, która W jaki sposób będziemy mogli Agencje kreatywne – co należy wiedzieć Narzędzia pozycjonujące w SEO – czy to doprawdy konieczna Czy jest sens pozycjonować portale Jak wybrać dobrej jakości firmę Aktywność reklamowa oraz promocja Jakie parametry mogą uczynić Nowa kampania reklamowa Frugo Czy promowanie w sieci Web to dobry sposób Polecanie działań PR-owych eksperckim Na czym polega i do czego może Jakie właściwie aktywności będziemy Jakie aspekty wpływają na to, że strona Czy ciągłe katalogowanie internetowych stron Czy dodawanie do katalogów internetowych stron Jak możemy się zorientować, że firma zajmująca Jak namierzyć firmę z branży seo Agencje kreatywne – co trzeba wiedzieć Narzędzia pozycjonujące w SEO – czy to doprawdy konieczna Czy warto optymalizować strony internetowe? Jak trzeba dzisiaj wybierać dobrej Aktywność reklamowa i promocyjna – co może Jakiego typu elementy mogą Efektywna kampania reklamowa, na przykładzie Czy promowca w sieci Web jest dobrym Firma odpowiedzialna za PR – doskonały sposób Na czym polega i do czego może Jakiego typu rodzaje działań Co stanowi warunek konieczny do tego

Czy ciągłe katalogowanie internetowych stron wciąż jest korzystnym działaniem? Już od dosyć dawna, można w necie – na blogach i tematycznych forach – zetknąć się ze zdaniem dotyczącym faktu, iż proces katalogowania stron, jest na czas dzisiejszy totalnie bezsensownym ruchem, bo nie zapewnia już żadnych profitów.

Fakty rysują się jednak w sposób taki, że przede wszystkim mówią tak w sumie osoby pozycjonujące z małym poziomem doświadczenia, w sumie nie mam przekonania czy można nazwać ich w ogóle pozycjonerami. Mają oni oczekiwanie po katalogowaniu, totalnie wygórowanych efektów, jeżeli chodzi o działanie.

Fakt, samo katalogowanie nie stanowi już tak mocnego narzędzia jak kiedyś, kiedy odnośniki z jednego źródła bezproblemowo były w stanie wywindować witrynę do top 5 czy top 3 na daną frazę... W ciągu ostatnich lat moc katalogów ponad wszelką wątpliwość osłabiła się, co w żadnym razie nie sugeruje, że w obecnej chwili jest żadna.

Powiedzmy sobie w jasny i wyraźny sposób, katalogowe zbiory nie we wszystkich przypadkach są identyczne i mają naprawdę różnorodne możliwości. Co ma z tym bezpośredni związek to fakt, że jedne z katalogowych zbiorów będą gwarantować korzystniejszy rezultat, inne gorszy.

Te pierwsze, ku nieszczęściu ludzi z branży, można znaleźć w rzadszym stopniu. W przestrzeni sieci Web katalogowych zbiorów możemy Wśród nich będziemy w stanie wyróżnić na przykład bardzo znany katalogowy zbiór Zgreda.

Wszyscy chętni, w ekspresowym trybie mogą znaleźć listy wartościowych katalogów z zakresu SEO, do których – ponoć, dołączenie danej strony, pozwoli na jej mega wywindowanie w wynikach. Na dzień dzisiejszy, jedną z najszerzej rozpoznawalnych, jest lista Cezzego, która ma na chwilę obecną swą odsłonę drugą.

Na podstawie dwóch podanych wyżej przypadków z łatwością możemy stwierdzić – jakościowo dobry katalog, z wnikliwą moderacją, wysokiej jakości zawartością, nie ma prawa być pozbawiony opłaty. W związku z powyższym, trzeba tu będzie liczyć się z pewnymi kosztami, jeśli chcemy figurować w mocnych zbiorach.

Wpis w taką bazę to koszt od kilkudziesięciu groszy, nawet do powyżej 10 złotych. Pozostaje jeszcze sprawa tych słabszych i bardzo słabych (na ogół niemoderowanych) katalogów. Te ostatnie z wiadomych powodów można sobie odpuścić.

Zostaje nam całkiem duża, może nawet największa, grupa katalogów- średniej jakości. Takie katalogi mają pewną ilość linków oraz są moderowane, jednak z pewną częstotliwością. Gdy dodajemy do stronę do takiego zbioru ważne jest to, by wzmocnić wpis przez linki lub chociaż ping.

Jak tego nie załatwimy, to praca idzie na marne. Słowem podsumowania, nie warto wszystkiemu ufać na ślepo. Szczególnie w tej branży, gdzie co chwilę mamy do czynienia z nowościami. A prawda jest taka, że w pozycjonowaniu najważniejsze są testy.

Tylko w taki sposób możemy zweryfikować czy dane działanie przynosi wciąż jakikolwiek rezultat. Kolejna rzecz, to małe prawdopodobieństwo, że coś co było podstawowym pozycjonowaniem, teraz traci na znaczeniu.

Z czasem, co wiadome – Google może uodpornić się na jakiekolwiek działania z zakresu SEO, jednak to długofalowy proces, zatem spadek wartości odbywa się powolnie, nie na szybko i radykalnie.

Szybki Kontakt


Moser Jest Super
ul.Moreno 63
00-234 Mieściownice

Telefon: 123 345 678
E-mail: biuro@moser.co.pl


Copyright © moser.co.pl 2015